Το 2ο Grand Prix Πρωτάθλημα Goat στην Ελλάδα είναι γεγονός! - Greek Yu-Gi-Oh! Fans: Νέα-Ενημέρωση/Επεισόδια Yugioh/Άρθρα/Τουρνουά/Yugioh Store

Το 2ο Grand Prix Πρωτάθλημα Goat στην Ελλάδα είναι γεγονός!

Το 1ο Gran Prix Πρωτάθλημα Goat!

Την Κυριακή 7 Μαΐου ολοκληρώθηκε επιτυχώς το δεύτερο Grand Prix Πρωτάθλημα Goat στην Ελλάδα και το οποίο φιλοξενήθηκε στο Gameinn. Συμμετείχαν 34 άτομα και είδαμε μοναδικές μάχες! Οι μονομάχοι αναμετρήθηκαν μεταξύ τους μέσω του συστήματος ''Swiss'' και οι 8 καλύτεροι πέρασαν στην επόμενη φάση (Top 8).

Οι 8 επικρατέστεροι ύστερα αναμετρήθηκαν μεταξύ τους σε αγώνες Knock Out. Όλοι έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους μα τελικά ένας μόνο θα ήταν αυτός που θα κυριαρχούσε! Αυτός ήταν ο Στάθης Μαρουφίδης ο οποίος, χρησιμοποιώντας ένα αρκετά αποτελεσματικό Panda Burn Deck, κατόρθωσε να κατακτήσει την πρώτη θέση!

Παρακάτω παρουσιάζονται οι 8 Finalist, οι τράπουλές τους και η θέση που κατέλαβε ο καθένας: